Poslanec Lubomír Volný
Jeho vystoupení v pátek 26. února 2021:
… Tento zákon o COVID-19 je úplně zbytečný, protože my můžeme vyřešit covidovou krizi během dvou až tří týdnů. Stačí, aby tato vláda přestala chtít zabíjet lidi této země ve jménu svého byznysu. Poslední ukázku, kam se to žene, předvedl dneska premiér této vlády, který místo toho, aby dokázal během 14 dnů zlegalizovat Ivermektin, a mimochodem, dokázal to s Remdesivirem — vyzývám vás všechny doma u televizních obrazovek, vyzývám vás všechny, co jste tady zůstali, najděte si Remdesivir na Wikipedii, paní kolegyně, prostřednictvím pana předsedajícího, bez úsměvu (Dívá se naproti do poslanecké lavice.) – 14. nebo 15. října státní orgány ČR požádaly o použití… no, jak se to jmenuje… Remdesiviru a na konci března tento lék byl podán prvnímu pacientovi, za 14 dnů ve jménu byznysu, kdy jedna dávka stála – nebo jedna léčba stála – 2 000 eur, tak to šlo za 14 dnů. Teď, když tady máme lék, který se na asijských trzích prodává za 1,50 jedna tabletka, tak místo toho pan premiér dělá v přímém přenosu v televizi reklamu léku za 25 000 korun. A ten název teď nevím, jestli přečtu úplně správně – Bamlanivimab. Takže my budeme platit 25 000 korun za Bamlanivimab místo toho, abychom platili 150 korun za Ivermektin – více zde pokračování je zde…
Ivermektin
V posledních měsících se o něm šíří informace ze světa i zemí Evropské unie, kde byl tento lék úspěšně podáván pacientům s covidem. Zdá se, že díky němu měli lehčí průběh. To znamená, že měli méně závažné komplikace, dřív se zotavili a dřív zbavili viru. Na základě toho podala Slovenská společnost anesteziologů a resuscitační medicíny žádost na ministerstvo zdravotnictví. Pan ministr žádosti vyhověl, umožnil tento lék přivézt a bez registrace ho experimentálně používat – více zde.
Isoprinosine
Již malé dávky preventivně podávané seniorům měly překvapivě kladné účinky. Byly zmiňovány i praktické zkušenosti a mnoho lékařů již dnes tento lék předepisuje proti viru Covid-19. Podle vakcinologa, pana profesora Berana, by ale měl být nasazen při pozitivních testech PCR i u pacientů, kteří nemají žádné příznaky. Chtělo by se napsat hurá, ale je tu jeden problém. Tento lék není u nás oficiálně registrován a při této léčbě podstupují lékaři určité riziko – více zde.
Kolchicin
Protizánětlivý lék kolchicin funguje při léčbě pacientů s covid-19 a snižuje rizika spojená s touto nemocí. Vyplývá to z výsledků studie lékařů z montrealského kardiologického institutu MHI. Podle lékařů jde o velký vědecký objev, který může změnit “pravidla hry” a zvrátit pohled na koronavirus jako na velmi nebezpečné onemocnění. Na průlomovou studii upozornil server deníku Montreal Gazette – více zde.